Rallus-redaktøren ønsker å gjøre en forespørsel til alle fotografer som har bilder i bildegalleriet på nofmr.no.
Hvis redaktøren finner bilder han ønsker å bruke, ønsker han å gjøre dette uten å spørre først, for å spare unødvendig bruk av tidsressurser. Vi håper at alle fotografer/medlemmer kan la redaktøren få denne friheten, som både gjør Rallus mer spennende og at tiden kan utnyttes bedre til redaksjonell innsats framfor administrasjon av bilderettigheter. Bildene blir kun brukt i medlemsbladet og vil ikke bli videredistribuert uten avtale med fotograf.
Fotografer vil bli kreditert i bildetekst selvfølgelig, og økonomisk kompensasjon for bruk av bildet blir byttet ut med heder og ære ;-) Vi håper dette kan sees på som dugnad for NOF Møre og Romsdal.
De som evt. ikke ønsker at redaktøren skal ha denne muligheten, må reservere seg dette. Send i tilfelle en epost til redaktøren. Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere JavaScript for å kunne se adressen eller legg igjen en kommentar om det på denne artikkelen.
| Neste > |
|---|
Kommentarer
Hilsen Astrid
Personlig synes jeg dette er en "uetisk" måte å få bruksrett til bilder på, bl a tvilsom overfor personer som sjeldent frekventerer disse sidene. En god del av personbildene har "privat karakter" og bør brukes deretter (dvs ikke).
Hilsen Jørn
RSS feed for kommentarer til dette innlegget.